Про волю Божу
Цими весняними днями, коли усе сотворене прокидається з новою силою та
береться молодими пагонами, щоб зацвісти надією, минає чергова річниця
народження для неба умиротвореного пастиря та великого праведника
Миколая Чарнецького, що уже понад п’ятдесят років залишається особливим
пристановищем та Божою силою для тисяч зболених сердець.
З цієї
нагоди бажаємо ділитись з Вами короткими
роздумами блаженного Миколая, котрі вперше публікуються для широкого
загалу. Це є реколекції виголошені ним у 1928, 1934 і 1942 роках.
Хоч
виголошені, як живе слово, багато років тому, ілюструють незвичну
здатність довіряти та вчитись любити добро. Щоб передати дух цього
святця залишаємо мову оригіналу.
Реколекції. 1942 рік. Про волю Божу.Наука Христа незглибима. Вона вистарчає на ціле життя, проте й тоді не можна її вповні вичерпати. Тому ми вибираємо з неї що під цю пору найконечніше. Сьогодні будемо розважати, як піддаватися волі Божій. Найкращий примір в тому – сам Христос. Він вказував на те, що сповнення волі Божої – це повинна бути якби наша щоденна пожива, і то не лиш у звичайних умовинах, але й в усіх прикрих ситуаціях, в часі навіть мук і переслідувань. В Оливному Городі Христос говорив:
«... не як я хочу, а як Ти» (Мат.26.40). Ідучи слідом за Ісусом треба, щоб і ми практикували цю чесноту. Чому маємо благословити недослідимі Божі розпорядки? Піддаватися без нарікань Божій Волі? Бо Бог є наш Творець і Пан, а ми у всьому Йому залежні. Він наш Отець, а ми Його сини. Чи ми хочемо, чи ні, то Божа Воля, сповниться, Бог має і право домагатися піддатися Його волі. Божою Волею кермує найвищий розум, найвища святість, що хоче того, що добре, що праведне. Воля Божа наймилосердніша, бо хоче щоб всі були щасливими, щоб всі спаслися. А дальше: сповнення Божої Волі це виконання любові Бога. Правдиво любить той, що слухає, сповняє любов Бога - це найсовершенніша чеснота, а те совершенство любови полягає на піддані себе Божій Волі. Через те ми запевнюємо собі спокій, відвагу, рівновагу духа. Успокоїтися вповні можемо тільки тоді, коли у всьому будемо бачити волю Божу і сповняти її. В чому? У Божих заповідях, церковних заповідях тощо; в річах, що є для нас тяжкі та прикрі; у хворобі, старості, а в кінці навіть у смерті. Воно легко говорити, але тяжко виконати. В таких випадках пригадуймо собі Христа, який, щоб сповнити Божу волю, пішов на хрест. Дивімося, як Пречиста Діва Марія здавалася на Божу Волю, мученики, святі. Хай нас ці приміри якнайбільше потягають.
У виконуванні Божої волі ідеться якби по трьох ступенях. Перше: це не нарікати на прикрощі, тягарі. Друге: радо все приймати. Третє: просити навіть прикростей, щоб загартуватися в сповненні Божої волі. Христос вплів у найкращу молитву слова: «да будет воля Твоя». Тим Він хотів зазначити вагу сповнення Божої волі.
Застановімся, як у нас з тією справою? Чи ми хочемо сповняти Божу волю, чи ми йдемо радше за своєю власною? Якщо б так коли було, то жалуймо того й перепрошуймо Бога, постановляймо на будуче вистерігатися того, противно, вправлятися в кожній великій чи малій речі виповняти Божу волю. Амінь.
Молитва за прославу. О мій Боже!
З глибини моєї душі віддаю
поклін Твоїй безмежній Величі.
Дякую Тобі за ласки й дари,
що ними Ти наділив Твого вірного
слугу блаженного священномученика
Миколая Чарнецького.
Прошу Тебе, прослав його
також і на землі. Благаю Тебе,
уділи мені в своєму
Батьківському милосерді ласку
(
намірення), про яку Тебе покірно молю.
Амінь.
Якщо
за посередництвом блаженного священномученика Миколая Чарнецького були
вислухані Ваші молитви і Ви отримали потрібні ласки від Господа, просимо
надсилати повідомлення про них за такою адресою:вул. Замарстинівська, 225
м. Львів, 79068
Тел.: (032) 231-63-57
чи на email: mcharneckuj@gmail.com
Підготувала с. Альойзія Рондяк, Згромадження сестер св. Йосифа ОПДМ