Скромний гість


З 3 по 4 липня 2013 року у монастирі св. Альфонса на Голоско, м. Львів перебувала з робочим візитом науковий співробітник Інституту Папи Павла ІV з Омаха, Небраска (США) пані Філіс Уайт (Phyllis White). Метою візиту була супервізія та ознайомлення з роботою інструктора моделі Крейгтонського методу моніторингу плідності, співробітника Консультаційного Центру Підтримки Сім’ї, який діє при парафії священомученика Йосафата. Крейгтонський метод був розроблений у 1970-80-х роках командою науковців під керівництвом доктора Томаса Гільджерса у Крейгтонському університеті, м. Омаха, штат Небраска в США.

Варто зазначити, що кваліфікованих спеціалістів даного профілю в Україні є лише чотири особи. Тому цей візит був дуже важливим для підвищення якості про-родинної діяльності нашої парафії. У перший день візиту відбувся презентаційний англомовний семінар Крейгтонського методу на який були запрошені християнські лікарі, інструктори натуральних методів розпізнавання плідності та зацікавлені пари. Серед особливих гостей була і пані доктор Зореслава Городенчук, одна з перших в Україні інструкторів натуральних методів розпізнавання плідності, засновниця «Школи Народжувати» для вагітних та лікар-НаПроТехнолог. НаПроТехнологія – це метод лікування неплідності та моніторингу здоров’я жінки, з врахуванням морального навчання Церкви, зокрема енцикліки Папи Павла VІ “Humanae Vitae” (Людське Життя) про захист життя й гідність подружнього акту. Власне, Крейгтонський метод став базою для виникнення НаПроТехнології, розвиток яких зараз координує Інститут Папи Павла VІ в США.

Як зазначив, під час семінару Максим Бондаренко, координатор Консультаційного Центру Підтримки Сім’ї, навіть натуральні методи розпізнавання плідності можуть бути не дієвими, ЯКЩО у подружжі чоловік усю відповідальність перекидує на плечі дружини, очікуючи лишень від неї дозволу - «можна». Адже, йдеться не лише про технічне вміння правильно вести карти спостереження. Суттєвими є підтримка чоловіка та спільне формування екологічної філософії щоденних стосунків. Стосунків, які опираються на жертовному служінні та вчуванні в потреби один одного, на противагу розповсюдженому егоїстичному вживанню другої особи для власного задоволення. 

Пані Філіс дуже тішилась, що під час свого візиту до Львова перебувала саме в реколекційному центрі редемптористів, оскільки її рідний брат також належить до цього Згромадження та протягом 46 років перебував на місії у джунглях Амазонки. Окрім професійного зацікавлення про-родинною діяльністю парафії пані Філіс поділилася власним життєвим досвідом, як мати 8 дітей. 

На завершення візиту, ігумен монастиря св. Альфонса о. Ярослав Федунів, адміністратор храму священомученика Йосафата подарував пані Філіс копію ікони Матері Божої Неустанної Помочі (прострілену). Як зазначила сама пані Філіс, після презентації про-родинної діяльності при парафії та оглядин катехетичних приміщень і Консультаційного Центру: «справді видно, як редемптористи огорнули родини своїм служінням». 

Максим Бондаренко, координатор Консультаційного Центру Підтримки Сім’ї