Подорож на Сколівщину
8 липня 2013 року спільнота Кохавинського монастиря св. Герарда здійснила виїзне паломництво на Сколівщину – Карпатський край, багатий на природні, сакральні та історико-архітектурні пам’ятки.
Наш маршрут розпочався із славного і патріотичного міста Стрий, де ми оглянули перлину цього міста – костел-санктуарій Пресвятої Богородиці і помолилися біля фігури Непорочної Діви Марії.
Наступним місцем було село Тухля Сколівського району, яке пов’язане із твором Івана Франка «Захар Беркут», також ми молились в місцевому храмі св. Миколая, що збудований у 1802 р. З Тухлі ми вирушили до мети нашої подорожі – побувати в найпівденнішому населеному пункті Львівщини (Верхній Рожанці) і побачити храм, про який пишуть, що «його краще раз побачити, ніж сто раз про нього прочитати». По дорозі, ми зайшли до каплички св. Олексія. До с. Верхньої Рожанки, перед поворотом на Славське, близько 15 км., тож зменшити наш пішохідний маршрут вдалося добродію, який радо погодився нас підвезти до села.
Безпосередньо на місці ми зійшли на одну з гір, що оточують Верхню Рожанку, звідки відкривались прекрасні краєвиди. Приготувавши святковий обід, брати поділились враженнями від мандрівки, опісля помолилися молебень до Пресвятої Богородиці і оглянули місцевий шедевр, перлину Сколівщини – дерев’яну ґонтову бойківську церкву Зіслання Святого Духа з 18 ст. Таких пам’яток в нас на Львівщині небагато, в Сколівському районі їх лише дві.
По дорозі назад ми зазнімкували храм в Нижній Рожанці, де оригільною, нажаль, залишилась лише дзвіниця. Добравшись до Славського, повні вражень і позитивних емоцій, ми сіли на електропоїзд до Кохавини.
Дякуємо Богові за опіку, яку ми відчували впродовж всього паломництва, і магістрові о. Володимиру Груці, який радо дозволив нам здійснити таку поїздку!
бр. Назарій Ланько, редемпторист