Завучі Жидачівщини у Кохавині


Про роль школи та Церкви у вихованні освіченої, духовно багатої особистості йшлося під час районного семінару для завідувачів загальноосвітніх шкіл I ступеня під назвою «Від духовно багатої особистості вчителя – до внутрішнього світу учня», що відбувся 10 жовтня 2013 року. Зустріч педагогів відбулася в особливому місці, в найбільшому відпустовому центрі Жидачівщини - при монастирі св. Герарда в Кохавині яким опікуються отці-редемптористи.

Розпочався захід, як годиться, із молитви. Службу Божу відправив о. д-р Володимир Груца. Хто відчував потребу, зміг приступити до сповіді, прийняти Святі Тайни та вклонитися Матері Божій Кохавинській.
Після Богослужіння брат Микола Романів провів для вчителів цікаву екскурсію, в якій торкнувся часів зародження відпустового місця в околицях Гніздичева.

Після цікавої екскурсії педагогів запросили до конференц-зали, в якій вони разом із сестрою Анною Василик, ЗСНСМФ спілкувались на тему впровадження у початкових школах години християнської етики, про підготовку дітей до Першої сповіді та урочистого Святого Причастя, про важливість взаємодії Церкви та школи у вихованні дитини. Вчителі, зокрема Ярослава Вітик із Турадівської, Олександра Пшеничка із Дем’янка-Ліснянської, Ярослава Стеблій із Пчанської, Ольга Коханевич із Іванівцівської, Оксана Вовчак із Журавківської початкових шкіл, а також Мирослава Матвіїв із Которинської, Галина Луців із Голешівської, Галина Турчак із Гніздичівської, Марія Шоробура із Городищенської, Галина Шоробура із Демидівської, Оксана Мусій з Добрівлянської, Надія Федак із Кологірської, Мирослави Романишин із Зарічненської, Алла Пророк із Ганнівецької, Галини Лаврись із Старосільської початкових шкіл та, Мирослава Горін із Дулібівської ЗОШ I-II ст. ділилися своїм досвідом педагогічної роботи та цікавилися новими методиками, літературою з катехизації та християнської етики.

Багато простих, але таких корисних і повчальних порад учителі почерпнули від розмови із о. д-р Володимиром Груцою. Зокрема священик радить у вихованні дітей спиратись на три опори: батьків, вчителя та священика, без їх взаємодії й рівної участі не обійтись. Отець Володимир радить батькам та вчителям самим бути добрим прикладом для дітей.

Виїзний семінар організований методистом районного методичного кабінету Наталею Тріщ, методистом із християнської етики Галиною Хомич спільно із дирекцією Гніздичівської ЗОШ I ст.

Оксана Франків, газета «Новий час»