На прощу до св. Альфонса. Частина III


Продовження. На початку зазначу, що в Римі дуже добре розвинута система метрополітену, якою ми вповні скористалися всі три дні перебування у «Вічному місті».

Перший проїзд метро був на завершення студентського з’їзду. Мета – добратись до Генерального дому, що розташований на «Віа Меруляна». По дорозі пощастило побачити славнозвісну базиліку Санта Марія Маджоре, один з чотирьох головних храмів у Римі.

Урочиста меса в костелі св. Альфонса, вечеря, і, як буває в цьому житті, все має свій початок і кінець. Так і наше захоплююче паломництво завершилося, але не закінчилася наша подорож Європою…

Цікаво, що монастир редемптористів в Римі появився аж в 1783 році і це аж на 51 році існування Згромадження. Пояснення цьому просте, подейкують, що св. Альфонс відмовлявся від пропозиції заснування осідку в Римі довший час через місію редемптористів – бути там де найбільша потреба, в першу чергу серед духовно опущених і потребуючих людей; таких людей перш за все святий зустрів в Скалі (див. частина 2).

Наступного дня ліміт часу у дві години був виділений до обіду для загального ознайомлення з Римом. За цей час не скажу, що побачили багато, але достатньо, адже в Римі куди не глянь - є щось цікаве, щось, що варте уваги.

Для початку подивилися Колізей – могутню архітектурну споруду, на якій проводилися гладіаторські бої, а також руїни давнього міста, старовинні брами і церкви, що є біля Колізею. Щодо церков, то в Римі їх дуже багато, тому зупинюся на згадці лише найбільших і найвідоміших.

День 24 серпня. В храмі св. Софії була архиєрейська Служба Божа, яку очолив владика Діонізій (Ляхович). З історії храму відомо, що він споруджений в кінці 60-х років XX століття патріархом Йосифом (Сліпим). Весь собор зсередини покритий мозаїкою.

Об 11 годині ми поїхали до Ватикану на молитву «Ангел Господній» з Папою Франциском. По обіді поїхали ще раз до Ватикану, щоб детальніше оглянути базиліку св. Петра, зокрема побували на куполі храму. Базиліка є найбільшою християнською церквою в світі, що будувалася 120 років.

Опісля заїхали до Генерального дому сестер Служебниць Непорочної Діви Марії.

Останній екскурсійний день в Римі ознаменувався тим що ми відвідали катакомби святого Калліста - одні з найбільших християнських катакомб Риму, а також базиліки: в Латерано і Святого Павла за мурами.

Завершилося триденне перебування в Римі купівлею сувенірів. А вже наступного дня ми від’їжджали на Львів. Проїжджали в Італії обабіч Падуї, Венеції і Венеціанської затоки. Ввечері перетнули кордон із Словенією, яка виявилася досить симпатичною державою. А далі була Угорщина – бачили нічний Будапешт і Україна через Берегове.

Кінець!

бр. Назарій Ланько, редемпторист