"Шлях до святості" - життя і діяльність блаженного владики Миколая Чарнецького


Відколи Господь поставив людину в Едемі «порати і доглядати» (Бут. 2,15), відтоді вона є не лише учасником, але й співтворцем історії. У різний спосіб людство впливало на хід історії і обличчя Землі: спричиняло вселенські катастрофи і  демонструвало небувалі приклади турботи і солідарності з ближніми та природою. Здається, що у таких величезних масштабах лише  мужні  й  безоглядні можуть залишити слід у людській історії, який би вирізняв їх від загальної маси людей. Можливо, є в тому рація, оскільки найбільш знаними і впізнаваними на сторінках книги людських діянь є диктатори і тирани, на чиїх руках кров мільйонів людей. Великий і жорсткий світ – це не місце для тихих і милосердних. Не вони змінюють кордони  держав; не вони здатні повести за собою маси; не вони вирішують долі людей. 
Однак є між нами особи, які, не бувши цісарями, диктаторами або полководцями, залишили глибокий слід у житті величезної кількості людей – слід радості і благословення. Цей слід триває вічно, бо є слідом Божої благодаті, яка ніколи не минає. 
Одним зі знаменних і промінних слідів Божої ласки в історії людства є блаженний владика Миколай Чарнецький. Постать цього редемпториста стала для багатьох людей у всьому світі знаком надії і довіри до Бога-Отця, який ніколи не полишає своїх дітей. 
За свого життя владика Миколай був невтомним проповідником великого Відкуплення у Христі Ісусі, Господі нашім. Цю проповідь не могли заглушити жодні життєві труднощі: війни, переслідування або ув’язнення. Усюди Миколай Чарнецький був знаком Божої спасаючої присутності в історії людини. Навіть  смерть  не змогла замкнути уста великого місіонаря. Цей  великий свідок й ісповідник віри, відійшовши до Творця у 1959 році,  не полишає нас. Своєю молитвою і прикладом життя він надихає усіх шукати Божої волі і жити благодаттю Відкуплення Христом. Чуда, які діються за заступництвом блаженного, є знаком його близькості до Бога і Господньої присутності в історії всього людства і конкретної людини. 
Вдячні Богові за дар життя і небесного заступництва блаженного Миколая, пропонуємо дорогим читачам  збірник  матеріалів наукової конференції «Шлях до святості» – життя і діяльність блаженного владики Миколая Чарнецького». Маємо надію, що ближче ознайомлення із життям нашого українського Миколая Чудотворця заохотить багатьох людей відкритись на Божу благодать і бути активними співучасниками Історії Спасіння. 

о. Ігор Колісник, редемпторист

 1. Ольга ПУЩАК - Родина, дитячі роки та шкільна освіта владики Миколая Чарнецького
 
2. Руслан ДЕЛЯТИНСЬКИЙ - Життя і служіння Миколая Чарнецького у Станиславові (1910–1922)

3. о. Руслан ПІХ - Служіння і обов’язки Миколая Чарнецького у Львівській віце-провінції Згромадження Найсвятішого Ізбавителя

4. Ольга ЛУПІЙ - Служіння Миколая Чарнецького на Волині

5. Олег ЄГРЕШІЙ - Єпископ Миколай Чарнецький в обрядових дискусіях Греко-Католицької Церкви першої половини ХХ століття: спроба історичного аналізу

6. Алякссандр СВИРИД - Служіння Миколая Чарнецького як місіонаря та Апостольського Візитатора серед білорусів 

7. о. Михайло ДИМИД - Деякі аспекти місійної праці ієромонаха Миколая Чарнецького

8. о. Андрій ОЛІЙНИК - Духовно-моральні атрибути священика в реколекційних конференціях блаженного Миколая Чарнецького для семінаристів у Львові 1928–1942 років

9. Світлана Гуркіна - Кримінальна справа Блаженного Миколая Чарнецького

10. о. Ігор Колісник - Духовний портрет блаженного Миколая Чарнецького