Обновлянські реколекції в с. Заздрість


Реколекції – час призадуми над своїм життям. У вирі життєвих обставин кожна людина потребує відсторонитися від щоденного галасу та прислухатися до власної душі. Найкраще це зробити на самоті, молячись і каючись над своїми упадками.


Учасники Тернопільського Товариства українських студентів-католиків «Обнова» протягом 18-20 листопада 2011 р. у монастирі сестер-василіянок, що на території  садиби кардинала Йосипа Сліпого в селі Заздрість, взяли участь у реколекціях, які провів редемпторист о. Антон Ніколаєв.


Темами реколекцій були «Мовчання і самота», «Сповідь і духовна розмова», «Думки», «Страх».


Обновлята багато дізнались про необхідність духівника у житті кожного християнина, щирість і відкритість під час духовної розмови, сумління і про потребу сповіді. Існує гарний вислів про те, що у своєму житті потрібно мати свого Мойсея, який би провадив тебе в обіцяну землю.


 Також розмовляли про Святу Літургію, її дві трапези – Слово та Євхаристію - та дві провідні думки під час Літургії. Перша – це спомин спасительних страждань Ісуса, а друга – повторення Тайної  Вечері, на якій ми споживаємо Тіло і Кров Господа. Ісус своєю рукою через священика подає нам Святі Дари. Крім цього, зрозуміли, що лише молитва і покора перед Господом здатні відігнати страх та нав’язливі думки.


Дуже цікавим було і те, що під час трапез зачитувались повчання старця Паїсія, таким чином відбувалося споживання їжі для тіла і душі одночасно. У суботу в активний, не звичний спосіб, розглядалось життя св. Филипа Нері –  учасники реколекцій, маючи лише 15 хвилин на підготовку, відтворювали у сценках історії з його життя, було весело і корисно. Також відбулися перегляди та обговорення фільмів «Зіткнення» та «Врятувати життя» – невеличкий кіноклуб, на якому запалала ідея продовжувати цю практику і надалі.


У неділю обновляни їздили у с. Струсів, де в церкві св. Миколая співали Божественну Літургію, а після виступили із духовно-музичною програмою.


Протягом реколекцій всі намагалися почути голос Бога у своєму серці, краще Його пізнати та повернутися іншими, оновленими до свого звичного життя. Таку святість потрібно пронести якнайдовше крізь час та обставини.   


ТУСК «Обнова»