Вечірня молитва у Колегіумі УКУ


3 жовтня 2012 року в Колегіумі УКУ ім. Йосипа Сліпого відбулася особлива вечірня молитва. У каплиці спільнота студентів, кураторів та гостей Колегіуму молилася перед мощами блаженного священномученика Миколая Чарнецького.

Після спільної молитви студенти переглянули фільм про життєвий шлях блаженного новомученика. Отець Микола Бичок, редемпторист розповів, що зараз триває процес канонізації блаженного: «Ми сподіваємося, що вже за два роки наша Церква матиме ще одного українського святого». На закінчення молитви усі приступили до мощей блаженного священномученика Миколая Чарнецького і були помазані святим єлеєм.

«Ми сьогодні маємо дякувати Богові за наших блаженних новомучеників, які в непростий час відважно свідчили Христову віру та відали своє життя за Христа, – зазначив під час молитви  магістр Колегіуму о. д-р Ігор Бойко. – Їхнє святе, геройське життя (зокрема, єпископ Чарнецький відбув 600 годин допитів і катувань, побував у 30-ти різних в’язницях і таборах примусової праці) має стати для нас заохотою дякувати за дар їхнього свідчення».

Додамо, що кожне крило Колегіуму УКУ, в якому проживає близько 25 студентів, має за покровителя українських блаженних новомучеників –  блаженних священномучеників Миколая Чарнецького, Григорія Лакоту, Омельяна Ковча, блаженних с. Йосафату Гордашевську, с. Тарсикію Мацьків, Володимира Прийму. Покровителем студентської каплиці є колишній професор філософії Львівської богословської академії – блаженний священномученик Микола Конрад. Загалом у Колегіумі Університету проживає 135 студентів.

Довідка.

Блаженний український владика Миколай Чарнецький, беатифікований Папою Іваном Павлом ІІ у 2001 році, є одним із мучеників за Христову віру УГКЦ.

Миколай Чарнецький народився 14 грудня 1884 року в селі Семаківці Городенківського району Івано-Франківської області. У 1919 р. майбутній єпископ вступає до монастиря отців-редемптористів на Збоїщах у Львові, а в наступному – складає обіти.

У 1931 р. о. Миколая висвячують на єпископа й призначають на Волинь апостольським візитатором вірних поза Галичиною. Після відновлення діяльності Львівської богословської академії в 1941 році Кир Миколай став одним з її професорів: він викладав філософські дисципліни, психологію та моральне богослов’я.

У 1946 році Миколая Чарнецького було заарештовано. З цього часу він перебував під слідством – спершу у львівській, а згодом у київській в’язницях, потім відсидів 10-літній термін ув’язнення у таборах примусової праці на Далекій Півночі. Згідно з достовірними джерелами, за час свого ув’язнення (від арешту у Львові в квітні 1945 року до звільнення в 1956 році) єпископ Чарнецький відбув 600 годин допитів і катувань, побував у 30-ти різних в’язницях і таборах примусової праці.

Помер Миколай Чарнецький 2 квітня 1959 року. Його могила – на Личаківському кладовищі у Львові. Всі, хто знав Кир Миколая, одностайно свідчать, що ціле своє життя він виявляв глибоку покору й святість, відразу після його смерті багато людей звертаються до Кир Миколая у своїх молитвах та отримують поміч за його заступництвом.

Прес-служба УКУ