Згромадження сестер Пресвятої Богородиці Фатімської


Заснування Згромадження

У жовтні 1943 року Кир Григорій Хомишин, ординарій Станіславівської  єпархії, занепокоєний воєнно-політичними подіями на Галицьких землях, у передчутті великих випробувань для УГКЦ, звертається до о. Романа Бахталовського, на той час ігумена отців-редемптористів в Станіславові (Івано-Франківськ), з проханням заснувати контемплятивне жіноче згромадження, сестри якого б безнастанно молилися за кращу долю для свого народу і Церкви. 

Отець Роман за благословенням  віце-протоігумена редемптористів о. Йосифа де Вохта розпочинає Богові милу справу. У цей  час о. Роман дає реколекції для дівчат, після яких чотири з них відчувають покликання до чернечого життя.

Так, 13 вересня 1945 року о. Роман Бахталовський засновує нове Згромадження сестер Непорочного Серця Марії, і, маючи велику набожність до Пречистої Діви Марії,  віддає його під покров Пресвятої Богородиці, яка прославилася у Фатімі (Португалія). (Загальною Капітулою Згромадження 21 грудня 2015 р. Б. перейменоване на Згромадження сестер Пресвятої Богородиці Фатімської).

Саме, вони, сестри, мали звершити Фатімське післанництво, молитвою та жертвою спричинитися до навернення Росії та виєднати бажану свободу Церкві.

Новостворене Згромадження ставило собі за мету згуртувати Христових обручниць під покровом Пресвятої Богородиці, щоб вони своїм внутрішнім життям і зовнішньою діяльністю наслідували Пречисту Діву Марію, яка перебувала в безнастанній молитві-спогляданні, але й водночас вела активне Євангельське життя – допомагала апостолам у поширенні Христової Церкви.

8 травня 1963 року Кир Василій Величковський підтверджує Згромадження.

Харизма Згромадження сестер ПБФ – невтомне служіння Богові і Церкві

Згромадження сестер ПБФ – діяльне Згромадження, яке покликане служити тим, які належать до Христової Церкви, і тим, які ще не зустріли Бога. Один дім Згромадження, згідно Конституції Згромадження, буде діяти як дім споглядального типу, в якому сестри  служитимуть Богові молитвою, посвятою і працею, не виконуючи апостольської праці поза домом.

Духовність Згромадження спрямована на глибоке почитання Пресвятої Богородиці, сумлінне дотримання та ширення Фатімських об’явлень: молитва на вервиці, піст, молитва і жертва за навернення грішних, спасіння Росії, мир в Україні і світі.

За задумом засновника о. Романа Бахталовського апостольська діяльність  має наступні напрямки:

праця при парафіях – провадження парафіяльних спільнот, гуртків; випікання просфор, дбання за чистоту й красу храму тощо.

місійне служіння сестер полягає в тому, щоб світло Христового Євангелія, навчання Церкви й особистий досвід віри нести іншим, особливо тим, які ще мало пізнали Христа і не належать до Христової Церкви. Сестри-монахині самі чи зі священиками-місіонерами виїжджають на села й  міста Західної та Східної України, провадять реколекції, духовні зустрічі, чування й місії на парафіях; сестри займаються харитативним й пенітенціарним служінням.

катехитично-педагогічне служіння, яке спрямоване на християнське виховання дітей і молоді, а також дорослих, навчання їх катехизму в катехитичних школах та християнської етики в загальноосвітніх закладах.

КОНТАКТИ:

Головний дім св. Архистратига Михаїла
вул. Шевченка, 4 м. Зборів Тернопільська обл. 47201
моб. тел. матері ігумені Романи Петрущак: +38 097 059 53 07
ел. пошта: znsmf.zboriv@gmail.com

Реколекційний дім Благовіщення Пресвятої Богородиці
вул. Привокзальна, 16 смт. Гніздичів Жидачівський р-н Львівська обл. 81740
моб. тел. с. Святослави Завійської - настоятельки дому: +38 097 595 4506.
ел. пошта: ​
kishko.veronika@gmail.com