Сестри Місіонерки Найсвятішого Ізбавителя (МНІ) (редемптористки)


Згромадження живе та служить згідно духовності св. Альфонса Лігуорі та св. Терези від Дитятка Ісуса, покровительки місій. Історія сестер редемптористок-місіонерок починається в післявоєнній Німеччині, коли священики редемптористи Мюнхенської провінції відчули потребу в допомозі сестер в місіонерській роботі. Від початку йшлося про створення згромадження, структура і цілі якої відповідали б Згромадженню редемптористів зі спільнотовим життям і чернечими обітами.  


3 жовтня 1957 року в Гарсі на Іні був початий перший новіціат 5-ти сестер. Цей день і вважається днем заснування Згромадження сестер-місіонерок Найсвятішого Ізбавителя. Разом із працею в деяких будинках і установах редемптористів, сестри також почали виконувати завдання спочатку в пасторальній, а з 1965 року і в місіонерській пастирській діяльності разом із редемптористами.


Історія в Україні

У 1997 році до протоігумена Львівської провінції редемптористів звернулися декілька молодих українських дівчат, вихованих на парафії, котрою опікувалися отці-редемптористи. Перейнявшись духовністю св. Альфонса і способом пастирської і місіонерської діяльності редемптористів, дівчата виявили протоігумену бажання присвятити своє життя Богу в дусі харизми редемптористів.


На запрошення редемптористів 12 липня 1997 р. до України приїхала генеральна настоятелька редемптористок у Німеччині сестра Вероніка Аймер, МНІ. Сестрам з Німеччини запропонували зайнятися духовною формацією майбутніх українських редемптористок-місіонерок. 27 квітня 1998 р. п'ятеро дівчат переїжджають жити спільнотним життям до Львова. Згодом до них почали приєднюватися й інші. У той час, поки німецькі сестри готували до розгляду на Генеральній Капітулі питання про формацію українських сестер у східньому обряді, кандидатками духовно і матеріально опікувалися оо. редемптористи. У січні 2000 р. на Генеральній Капітулі сестер було дано позитивну відповідь на запит українських редемптористів про формацію сестер в Україні, для них було призначено двох сестер - с. Марґрет Обередер і с. Гільдеґард Данкль. Через два роки до них приєдналася ще одна німецька сестра – Паола Штрауб. 27 квітня 2001 р. відбувся офіційний переїзд сестер з Німеччини, а 3 червня 2001 р. розпочався перший новіціят українських сестер.


На сьогодні сестри займаються служінням у парафіях, працюють з молоддю і дітьми, їздять для катехизації дітей по селах, організовують літні християнські табори, паломництва, проводять молодіжні реколекції. У своїй праці особливу увагу звертають на відповідність методів проголошення Доброї Новини до тієї вікової і соціальної категорії людей, з якими працюють. Стараються якомога більше уваги і любові приділити людям найбільш опущеним, відкинутим на маргінес суспільства. Сестри-редемптористки тісно співпрацюють у пастирській і місіонерській діяльності з отцями-редемптористами. 


Згромадження Місіонерок Найсвятішого Ізбавителя в Україні налічує 6 спільнот: 

Львів

• Монастир Воскресіння Христового (Провінційний дім), вул. Лісна, 19А 

• Монастир Матері Божої Неустанної Помочі (Новіціат), вул. Базальтова, 13/2 

• Обитель блаж. блаженного Климентія та слуги Божого митрополита Андрея Шептицьких (Колегіум УКУ), вул. Козельницька, 2А


Кам'янець-Подільський

• Обитель св. Андрея Первозванного, вул. Соборна, 33/16


Чернігів

• Монастир Різдва Пресвятої Богородиці, вул. Войкова, 45 


Одеса

• Управління Одеського Екзархату, вул. Лейтенанта Шмідта, 22/12