Слуга Божий

о. Роман Бахталовський


1897-1985

Слуга Божий о. Роман Бахталовський народився 21 жовтня 1897 р. в с. Яблунів Тернопільської області в багатодітній родині греко-католицького священика о. Данила Бахталовського.


Після закінчення Коломийської гімназії у 1917 р. вступає до Станіславської духовної семінарії, де зростає та формується під впливом о. Миколая Чарнецького – духівника семінарії.


Зацікавившись життям та апостольською працею новоприбулих з Бельгії місіонерів-редемптористів у 1919 р., будучи на третьому курсі семінарії, Роман вступає до монастиря редемптористів.


У 1921 р. отримує священичі свячення з рук Владики Григорія Хомишина. Згодом поглиблює свою освіту в Бельгії, а після повернення викладає грецьку, латинську мови, фізику та астрономію у ювенаті редемптористів у Збоїськах (поблизу Львова). Крім того, вступає до львівського університету на факультет слов’янських мов. Від перевантаження працею захворів на туберкульоз легенів. Час хвороби стає часом розважань, молитви, повного з’єднання з Богом. Своє видужання та піднесення з передсмертного ложа завдячує Пресвятій Богородиці. Рівно ж у час хвороби в нього пробуджується потяг до літературної праці. Першим його твором є акафіст до Матері Божої Неустанної Помочі. У 1933 р. виїжджає на Волинь як секретар Владики Миколая Чарнецького. Згодом він напише свої спогади про Владику Миколая у творі „Апостол з’єднання”.


У 1942 р. переїжджає до Станіславова, де стає ігуменом монастиря редемптористів. У 1943 р. дає реколекції для світських дівчат, після яких окремі з них вступають до монастиря. 13 жовтня 1945 р., з благословення Владики Григорія, засновує Згромадження cестер Непорочного Серця Марії Фатімської.


У 1949 р. о. Романа арештовують та вивозять до київської тюрми, а опісля – в с. Сосновка Іркутської області. У 1956 р. повертається із заслання. Пише „Життєпис Теодора Студита”, акафісти та твір „Царство Непорочного Серця Марії”, призначений для новоствореного Згромадження як підстава його духовного життя.


13 жовтня 1968 р. КДБ розкриває душпастирську діяльність Слуги Божого і після обшуку конфіскує рукописи духовної літератури, записи реколекцій, богослужбові книги. Це стало причиною арешту о. Романа і 5-річного заслання в с. Інгаш Красноярського краю. У 1976 р. повертається в Україну до м. Хмільник Вінницької області, де відновлює душпастирську працю. Тут пише книгу розважань про Пресвяту Богородицю „На стежках Марії”, а згодом – акафіст до св. Володимира та молебень до священномучеників Української Греко-Католицької Церкви.


6 жовтня 1985 р. в опінії святості відходить у вічність.


22 листопада 2006 року розпочато беатифікаційний процес Слуги Божого о. Романа Бахталовського.


О мій Боже!

З глибини моєї душі віддаю поклін

Твоїй безмежній Величі.

Дякую Тобі за ласки й дари,

що ними Ти наділив Твого вірного Слугу

Романа Бахталовського .

Прошу Тебе, прослав його також і на землі.

Благаю Тебе, уділи мені в своєму

Батьківському милосерді ласку (намірення),

про яку Тебе покірно молю.

Амінь.