Про редемптористів

Місійна станиця Матері Божої Неустанної Помочі (м. Мінськ, Білорусь)


Уніатська Церква, як стали історично називати Київську православну митрополію після підписання Берестейської унії 1596 р., залишила глибокий слід в історії Білорусі. Пройшовши період невизначеності і боротьби за існування, згодом вона об'єднала в собі близько 75% населення тодішньої Литви-Білорусі. Однак на землях, де вона народилася й розквітла, їй було призначено померти. Після примусового приєднання білоруських уніатів до Російської Православної Церкви в 1839 р. більше ніж на 150 років «народна віра» залишила землі Батьківщини.

На хвилі національного відродження кінця ХХ ст. в Білорусі пробуджується і інтерес до національної Церкви, інтелігенція серед іншого ініціює відновлення Уніатської Церкви в Білорусі практично з нуля. Маючи лише кількох священиків, без храмів і без живої традиції з руїн крок за кроком починають поставати греко-католицькі громади. І сьогодні, через двадцять п'ять років, Білоруська Греко-Католицька Церква нараховує близько тридцяти парафій. Безумовно, для повноцінного функціонування церковного організму потрібні різноманітні інститути, серед яких - спільноти богопосвяченого життя.

Першими монахами у відродженій БГКЦ стали студити, які ще в середині 1990-х років відкрили монастир в Полоцьку. Майже через 10 років, у вересні 2012 р., пастирське служіння на парафії Матері Божої Неустанної Помочі в Мінську розпочинає редемпторист о. Антон Ніколаєв, а 25 грудня 2012 року, у свято Різдва Христового, тут урочисто відкривається спільнота редемптористів, яку складають двоє білорусів, що пройшли священичу формацію в Україні: отці Антон Ніколаєв і Зміцєр Чарнєль.

Редемптористи візантійського обряду знову прийшли до Білорусі. Духовні послідовники блаженного Миколая Чарнецького, який в 1930-х р. був апостольським візитатором також на білоруських землях, починають служіння серед народу, який найбільше постраждав від політики радянського атеїзму, щоб проповідувати тут «велике Відкуплення» та ідеал єдності Церкви Христової.

КОНТАКТИ

220073 г. Мінск зав. Снежны, 7
Білорусь

http://cssr.by/