Про редемптористів

Місійна станиця бл. М. Чарнецького (м. Брюссель, Бельгія)


Українські громади у Бельгії почали формуватись в *30-их роках минулого століття. В той же час до Бельгії повернулись деякі редемптористи, які служили в Галичині, вони продовжили опікуватись українцями в Бельгії. Після подій вересня 1939 р. до Бельгії повернулись майже всі бельгійські редемптористи і кожен із них в міру можливостей служили для українських громад. Після війни українців у Бельгії стало ще більше. З 1948 р. до бельгійських редемтпористів долучився о. Богдан Курилас, який був вимушений залиши Україну в 1944 р. Отець Богдан в першу чергу служив для українців по всій Бельгії, а в 1974 р. йому почав допомагати о. Павло Турок. Ще в 1930 р. він, як брат-помічник, отримав призначення служити в Бельгії. В *70-их роках бракувало священиків для служіння українцям, тому вл. М. Марусив рукоположив вже старшого бр. Павла. Багато українцям допомагали також бельгійські та голландські священики, які отримали дозвіл служити у східному обряді.

В 2004 р. до Бельгії виїхав о. Зимак Олег, щоб в Брюсселі служити для української спільноти. Він мешкав у монастирі бельгійських редемптористів та служив у каплиці св. Володимира, яка розміщена у місцевій школі. З вересня 2015 р. українська громада залишає каплицю у школі. Місцем богослужінь буде храм Матері Божої Люрдської.

З 2007 р. розпочато також служіння українській спільноті в Антверпені, де для богослужінь орендують величний римо-католицький храм св. ап. Андрія.

В 2012 році Львівська провінція придбала в Брюсселі будинок, який був освячений 12 жовтня 2014 р. як монастир бл. М. Чарнецького. В серпні 2013 р. служіння українських редемптористів у Бельгії набуло юридичного статусу як місійна станиця Львівської Провінції.